Co robić z tym bólem podczas endodoncji?

Witam 2 tygodnie temu miałem robione 1 leczenie kanałowe ,stomatolog wyczyscił 3 kanały po powrocie do domu ból przy nadgryzaniu twardszych rzeczy był bardzo silny tydzień temu udałem się z kolejną wizytą do lekarza i wyczyscił 4 kanał, niestety problem się nadal utrzymuje podczas jedzenia. Moje pytanie brzmi czy ból z czasem minie czy konieczne jest usunięcie zęba?

Po leczeniu endodontycznym mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Jeżeli leczenie było wykonane prawidłowo pod mikroskopem i przy użyciu koferdamu oraz pod kontrolą RVG podczas i po leczeniu, dolegliwości powinny ustąpić po kilku dniach. Jeżeli problem będzie cały czas warto wykonać tomografię komputerowa aby ocenić korzenie i kość w 3D.