Co dalej robić z bólem po leczeniu kanałowym?

Ból zęba po leczeniu kanałowym. Jestem ok. 14h po drugiej wizycie leczenia kanałowego. Dentysta wypełnił kanały i pokazał mi na rtg, że wszystko z nimi okej. Po ustąpieniu znieczulenia, w nocy zacząłem odczuwać dyskomfort przy zgryzie. Przy śniadaniu nawet skóra od chleba wywoływała dyskomfort na tym zębie (trzonowcu) podczas szczotkowania również czuć nieprzyjemne uczucie od górnej części zęba. Przy dotykaniu od boku jest wszystko ok. Kiedy powinienem zacząć się tym martwić? I co powoduje ten dyskomfort? Pozdrawiam i z góry dziękuje
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 6 miesięcy temu

Po leczeniu kanałowym mogą pojawić się opisane dolegliwości. Jeżeli ząb był leczony w koferdamie pod mikroskopem a wszystko dokładnie zaplanowane przed na tomografii komputerowej i potwierdzone na zdjęciach RVG po zabiegu to nie ma powodów do obaw i powinno z dnia na dzień być coraz lepiej.