Leczenie kanałowe i przykrycie ryzy na zębie

Ząb trzon.7,z krzyw. kanał.,świeżo obecnie kanały udrożnione,dr spróbuje,nie wie czy uda się wypełnić,jest mała cienka rysa-chyba pęknięcie zęba/ w zębie(?),dr-że można przykryć onlay/inlay.Jeśli się nie uda szczelnie wypełnić kanałów i po założ.onlay-będzie można wyleczyć potem u stom.z mikroskopem, czy teraz powinnam od razu to zrobić? Czy przykrycie rysy onlay wystarczy skutecznie?(lub są inne metody?)Czy iść na wyznacz.wizytę, czy lepiej udać się do mikroskopu?Trzeba szybko zęba zrobić.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

na pewno leczenie kanałowe skomplikowanego przypadku lepiej przeprowadzić u endodonty dysponującego mikroskopem
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Z Pani opisu nie mogę wywnioskować czy pęknięcie dotyczy korony czy korzenia zęba ?

Jeśli korzenia - radzę skorzystać z leczenia pod mikroskopem od razu. Może się okazać, że zęba nie da się uratować.
Jeśli dotyczy korony - po przeprowadzonym leczeniu kanałowym będzie można właściwie ją odbudować.