Co robić z tym bólem po endodoncji zęba?

Dzień dobry,5miesiecy temu przeszłam ponowne leczenie kanałowe górnej 7mki. Ząb był przeleczony ze względu na widoczny niewielki stan zapalny na tomografii oraz ze względu na ból zęba przy ostukiwaniu(z boku i od dołu). Z aktualnej tomografii wynika że zapalenie całkowicie się zaleczylo ale niestety to dziwne odczucie bólu pozostało. Ból ten jest najczęściej między posiłkami(nie występuje przy nadgryzaniu) oraz przy ostukiwaniu zęba wylacznie od dołu. Poza tym czuje że mam 'rozdrażnione' dziąsło nad tym zębem. Dentysta stwierdził delikatny stan zapalny dziąsła i kazał płukać płynem Meridol. Stomatolodzy nie mają pomysłu skąd takie odczucia gdyż z tomografu nie ma żadnych zastrzeżeń. Proszę o podpowiedz ,pozdrawiam.
KOBIETA, 32 LAT 11 miesięcy temu

Ząb po leczeniu endodontycznym powinien być prawidłowo odbudowany protetyczne. Bez tego nie pracuje prawidłowo w zgryzie i opisane dolegliwości mogą pochodzi ć właśnie od tego. Jak jest stan zapalny dziąsła to najczęściej jest kamień nad lub pod dziąsłem. niekiedy nawisy wypełnień.