Leczenie kanałowe 6. i 7. zęba

Ile lat dokładnie bedzie sie trzymal w dziasle zab leczony kanałowo np 6 lub 7 Co mowia badania?

Prawidłowe leczenie pod mikroskopem na jednej wizycie gwarantuje utrzymanie zęba przez długie lata. Ząb odbudowany koroną protetyczną funkcjonuje w zgryzie tak jak każdy inny ząb.

Witam,
Badania mówią, że dobrze wyleczony kanałowo i solidnie odbudowany zab ma 95 % szans na wytrwanie z nami do końca życia :)
Pozdrawiam serdecznie

W dziąśle to pewnie kilka dni , a w kości wg badań 75 % zębów leczonych kanałowo nie wykazuje stanów zapalnych po 5 latach , większość z nich funkcjonuje kolejne 5 latki bez problemów.
Wszystko to pod pewnymi warunkami , zęby muszą być przeleczone prawidłowo , najlepiej wg przyjętego protokołu ESE i muszą być odbudowane protetycznie (korony) bo najczęstszą przyczyną utraty zębów po leczeniu kanałowym to ich złamania i pęknięcia