Wrażliwość zęba dwójki po leczeniu kanałowym

Witam, Mam pytanie odnośnie zęba przeleczonego kanałowo - górna dwójka - leczenie zakończone w połowie listopada. Od czasu do czasu odczuwam wrażliwość tego zęba na dotknięcie. Ząb nie reaguje na ciepło zimno. Dodam,że da górna dwójka jest praktycznie cała w plombie. Pozostał praktycznie kawałek zęba a po bokach plomby. Dziąsło wygląda na zdrowe. Czym może być spowodowany taki ból ?? Dodam iż jestem aktualnie w 12 tygodniu ciąży także myślę, że zdjęcie rtg odpada w takiej sytuacji?

Aleksander Ropielewski

Proszę skontaktować się z dentystą. Bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.