Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 7 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie nadwrażliwości zębów: Pytania do specjalistów

Tendencja do pękania szkliwa

Witam. Mam tendencję do pękania szkliwa. Dodatkowo w wyniku mechanicznego uszkodzenia widelcem mam odpryski na powierzchni jedynek gornych. Zeby nieznacznie się ukruszyly, ale zostały spilowane i polakierowane.Dodatkowo jedynki na dole są nieco starte. Stomatolog podejrzewa Bruksizm. Za miesiąc zakładam... Witam. Mam tendencję do pękania szkliwa. Dodatkowo w wyniku mechanicznego uszkodzenia widelcem mam odpryski na powierzchni jedynek gornych. Zeby nieznacznie się ukruszyly, ale zostały spilowane i polakierowane.Dodatkowo jedynki na dole są nieco starte. Stomatolog podejrzewa Bruksizm. Za miesiąc zakładam aparat. Czy razem z nim można nosić nakładkę do spania? Czy moje zęby będą dodatkowo pękać od zamków aparatu? Jak zabezpieczyć ścierające się jedynki? Czy przez pekniete szkliwo będą się łamać?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Agata Duda
Lek. dent. Agata Duda

Wrażliwość zęba dwójki po leczeniu kanałowym

Witam, Mam pytanie odnośnie zęba przeleczonego kanałowo - górna dwójka - leczenie zakończone w połowie listopada. Od czasu do czasu odczuwam wrażliwość tego zęba na dotknięcie. Ząb nie reaguje na ciepło zimno. Dodam,że da górna dwójka jest praktycznie cała w... Witam, Mam pytanie odnośnie zęba przeleczonego kanałowo - górna dwójka - leczenie zakończone w połowie listopada. Od czasu do czasu odczuwam wrażliwość tego zęba na dotknięcie. Ząb nie reaguje na ciepło zimno. Dodam,że da górna dwójka jest praktycznie cała w plombie. Pozostał praktycznie kawałek zęba a po bokach plomby. Dziąsło wygląda na zdrowe. Czym może być spowodowany taki ból ?? Dodam iż jestem aktualnie w 12 tygodniu ciąży także myślę, że zdjęcie rtg odpada w takiej sytuacji?
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Czy jest coś co mógłbym stosować, aby pozbyć się problemu?

Dzień dobry mam problem Od jakiegoś czasu ząb po plombowaniu mnie boli tylko przy nagryzaniu. Została wykonana korekcja plomby, wymiana, zrobiony rentgen zębów brak jakichkolwiek nieprawidłowości. Ząb miał mały ubytek, Ból występuje tylko przy nagryzaniu twardszych rzeczy dentysta tłumaczy że... Dzień dobry mam problem Od jakiegoś czasu ząb po plombowaniu mnie boli tylko przy nagryzaniu. Została wykonana korekcja plomby, wymiana, zrobiony rentgen zębów brak jakichkolwiek nieprawidłowości. Ząb miał mały ubytek, Ból występuje tylko przy nagryzaniu twardszych rzeczy dentysta tłumaczy że to nadwrażliwość, że miazga może być podrażniona tylko że trwa już 4 tygodnie lub dłużej. Czy miazga się regeneruje? Co mógłbym dalej poczynić w zaistniałej sytuacji ?czy ta dolegliwość którą mam może być nadwrażliwościa? Dodam że ból nie promieniuje nie jest silny uczucie jakby nacisku, na kolce do sprawdzania wysokości plomby tez nic nie odcisnęło został ząb lekko wygładzony spolerowany. Czy ta sytuacja może spowodować jakieś wewnętrzne problemy? Czy jest coś co mógłbym stosować aby pozbyć się problemu? Za pomoc dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Nadwrażliwość zębów na słodkie produkty a stosowanie pasty na nadwrażliwość zębów

Czy pasty na nadwrażliwośc zębow mogą pomóc przy bólu odczuwanym podczas spozywania słodkich produktów?
odpowiada 4 ekspertów:
Lek. dent. Karolina Michalska-Bałaga
Lek. dent. Karolina Michalska-Bałaga
Lek. dent. Krystyna Pikała
Lek. dent. Krystyna Pikała
Lek. dent. Marta Hryncewicz
Lek. dent. Marta Hryncewicz
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała
Patronaty