Tendencja do pękania szkliwa

Witam. Mam tendencję do pękania szkliwa. Dodatkowo w wyniku mechanicznego uszkodzenia widelcem mam odpryski na powierzchni jedynek gornych. Zeby nieznacznie się ukruszyly, ale zostały spilowane i polakierowane.Dodatkowo jedynki na dole są nieco starte. Stomatolog podejrzewa Bruksizm. Za miesiąc zakładam aparat. Czy razem z nim można nosić nakładkę do spania? Czy moje zęby będą dodatkowo pękać od zamków aparatu? Jak zabezpieczyć ścierające się jedynki? Czy przez pekniete szkliwo będą się łamać?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

są szyny specjalnie dedykowane dla pacjentów noszących aparaty stałe
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Jeśli Pani stomatolog podejrzewa bruksizm wraz z założeniem aparatu dobrze wykonać specjalną szynę do spania. Jednak konieczna jest diagnostyka, bez niej nie można postawić diagnozy i zaproponować leczenia "zdalnie". Również nie można przewidzieć jak zachowa się szkliwo Pani zębów - na wizytach kontrolnych Pani ortodonta zapewne będzie obserwował sytuację.