Popękane szkliwo na zębach a założenie aparatu ortodontycznego

Witam. Mam popękane szkliwo na zębach. Usunęłam ósemki i czekam na wizytę u ortodonty. Na powierzchni jedynki mam odpryski szkliwa, kreskę długości ok.2 mm.szerokosci ok.1mm. Nie za głęboką, ale wyczuwalna. Czy to miejsce trzeba zabezpieczyć przed przyklejeniem zamków? Czy szkliwo z innych zębów może odpaść przy zdejmowania zamków? Czy zęby z podluznymi pęknięciami szkliwa mogą wypaść w najbliższym czasie lub się połamać? Czy mogę w ogóle nosić aparat stały przy popękanym szkliwie?

Pęknięcia szkliwa powstają najczęściej na skutek działania nadmiernych sił związanych również z wadą zgryzu. Stąd nawet nie badając Pani powiedziałbym , że warto leczyć się ortodontycznie. Zamki są przyklejane na niezbyt silny klej tak, by podczas zdejmowania nie uszkodzić zębów. Pozdrawiam