Pęknięcie zębów przy założonym aparacie ortodontycznym

Witam . Mam założony aparat ortodontyczny od 4 dni, dzisiaj patrze a pękły mi jedynki i jedna dwójka wzdłuż:( co ja mam robić??

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest istnienie tych pęknięć od lat. Przyklejone zamki ortodontyczne rzuciły cień na szkliwo zębów uwidoczniając istniejące pęknięcia. By szkliwo pękło, potrzebne są siły wielokrotnie przekraczające siły działające podczas noszenia aparatu stałego, który na ogół wzmacnia zęby, rozkładając na cały łuk ewentualne przeciążenia. Pozdrawiam.