Czy aparat na zęby jest założony prawidłowo?

Ostatnio miałam zakładany aparat ortodontyczny na górne zęby i zauważyłam że zamki na jedynkach i dwójkach mam strasznie wysoko mam wrażenie jakby zaraz miały dotknąć dziąseł czy to normalne? Czy może ma to jakieś swoje zastosowanie? Dodam ze dwójki mam tak jakby krótsze niż reszta zębów wiec to może przez to aby poszły trochę w dół?

Bardzo często u pacjentów przy uśmiechu nie widoczne są górne jedynki i dwójki (bo chyba mówi Pani o górnych zębach - bo to górne dwójki są zdecydowanie mniejsze od jedynek). Stąd, by poprawić estetykę usmiechu zgodnie z tzw smile design - umieszcza się zamki bliżej dziąseł by spowodować przesunięcie siekaczy w dół. Pozdrawiam