Czy konieczny będzie aparat u 10-latka?

Witam Mój syn ma 10 lat i brak zawiązków dwójek górne i dolne piątki, jedynki są z dużą przerwą krzywe, jeśli chodzi o stałe zęby to ma tylko jedynki górne i dolne jedynki i dwójki, reszta to mleczaki (późno wyszły mu pierwsze zęby), dentysta zalecił konsultacje ortodontyczną. Mam pytanie czy zgłosić się już teraz czy jeszcze poczekać aż będzie miał więcej stałych zębów, bo na razie aparat nie wchodzi w grę.

Proszę udać się na konsultację ortodontyczną. Na pewne działania jest czas na określonym etapie rozwoju organizmu. Potem leczenie będzie mogło dać ograniczony efekt. Pozdrawiam serdecznie