Czy warto założyć aparat w tej sytuacji?

Ścieranie górnych zębów jedynek Witam , otóż borykam się że ścieraniem zębów przednich ( górnych jedynek ) , są one delikatnie pochylone do środka i nachodzą na dolne jedynki i dwójki przy zamkniętej szczęce. Pani doktor zaproponowała mi podwyższenie zgryzu wypełnieniem światłoutwardzalnym na wszystkich zębach ,aby wyeliminować ścieranie się przednich jedynek. I sam nie wiem co o tym myśleć ponieważ jest to spory wydatek , a pani doktor jeszcze zakwalifikowała mnie do noszenia aparatu ortodontycznego, ze względu na bardzo ściśnięte żeby i pochylenie właśnie tych jedynek górnych. Czy w moim wypadku samo założenie aparatu ortodontycznego nie rozwiązałoby problemu ścieraniu się przednich górnych jedynek ? .Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Opi przez Pana objawy wskazują na nieprawidłową pozycję żuchwy - uciska ona staw skroniowo żuchwowy, wraz z językiem ogranicza prześwit dróg oddechowych, powoduje wady postawy itd. Ścieranie zębów to objaw próby "ucieczki" na właściwe miejsce. Wskazane jest leczenie ortodontyczne i ustawienie żuchwy w optymalnej pozycji - w tzw zgryzie neuromuskularnym. Pozdrawiam