Dlaczego mam ten ból podczas otwierania ust?

Dzień dobry. Od roku noszę aparat ortodontyczny (moja wada to nadzgryz), przed założeniem aparatu odczuwałam lekkie strzelanie w stawie żuchwy, po założenie aparatu ta dolegliwość minęła, jednak przez ostatni miesiąc znów czuje strzelanie w stawie żuchwy, przeskakiwanie i ból przy szerokim otwieraniu ust, czy ma to związek ze zmianami w zgryzie ? Czy może to być na skutek przesuwania się zębów? Pozdrawiam
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Zwyrodnienia stawu skroniowo żuchwowego to bardzo szeroki temat. Mogą one zaistnieć z wielu powodów. Często są to wiotkość, asymetria czaszkowo-zgryzowa, wada postawy, zmiany hormonalne itd. Bez dokładnej diagnozy bardzo ciężko jest stwierdzić czy I na ile zmiany w zgryzie przyczyniły się do nawrotu objawów. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ból podczas szerokiego otwierania ust

Witam, nie wiem do jakiego lekarza iść gdyż mam podwójną dolegliwość podczas jedzenia lub otwierania szeroko zgryzu odczuwam ból tak jak w dziąśle natomiast ten ból się rozchodzi również gdzieś do gardła, nie wiem czy to problem z ropą bo to żab nr 7 który mi nie wyszedł od wewnetrznej strony polika mam rowniez miejsce ktore mnie boli i podczas przelykania sliny ból po prawej stronie gdzieś w gardle, nie wiem czy zgłosić się do stamatologa czy laryngologa bo ból jest promieniujący.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ból żuchwy podczas otwierania ust

Witam, ostatnio mam problem z żuchwą. Nie potrafię otworzyć szeroko buzi, boli mnie strasznie w okolicy ucha, jakby coś źle przeskakiwało. Dodam że mam tam ósemki która jedna jest na 100% do usunięcia. Przyjmowałam też w zastrzykach arthryl bo strasznie biodro czasami boli. Do jakiego lekarza udać się z żuchwą? Jest coraz gorzej. nie boli jak zaciskam zęby, tylko nie dam rady otworzyć. Należy ćwiczyć otwieranie czy dać odpocząć? Nie miałam urazów, nic nie uszkodziłam uderzeniem lub innym urazem. Martwię się bo po zastrzykach stawy powinny śmigać.. Co to może być? Dlaczego boli mnie żuchwa podczas otwierania? Wykonać jakieś badania? Jakie? Proszę o pomoc.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Proszę jak najszybciej zgłosić się do stomatologa- mogło dojść do zwichnięcia stawu skroniowo-zuchwowego i może być niezbędne nastawienie żuchwy. Czasem to tylko przykurcz mięśni, ale trzeba się upewnić. Mogło do tego dojść nawet przy ziewaniu, tutaj nie jest potrzebny duży uraz. Życzę powodzenia:)

0

Witam, przyczyną może być np. zatrzymanie zęba ósmego, utrudnione wyrzynanie zębów ósmych. Najlepiej udać się do lekarza stomatologa, bądź lekarza chirurgii szczękowo-twarzowej, który skieruje na odpowiednie zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych. Pozdrawiam.

0

Proszę udać się na konsultację do stomatologa. Konieczne jest wykonanie RTG. Ząb może być przyczyną dolegliwości i wymaga usunięcia. Trzeba dokładnie ocenić sytuację stawów i wdrożyć odpowiednie leczenie.

0
Tomasz Nęcki
64 poziom zaufania

Dzień dobry,

Z przedstawionego przez Panią opisu wynika, że najprawdopodobniej doświadcza Pani szczękościsku. Przyczyn problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym wymienić można co najmniej kilka, mogą one być związane ze zmianami zwyrodnieniowymi struktur tego stawu, ale i doprowadzić do Pani problemów mogły również i choroby zębów, jak i wytworzenie się ropnia w okolicy struktur stawu skroniowo-żuchwowego.

Zdecydowanie powinna Pani odwiedzić specjalistę – udać można się do stomatologa lub do chirurga szczękowo-twarzowego. Wymienieni mogliby przeprowadzić z Panią wywiad lekarski, a także wykonać badanie jamy ustnej. W razie potrzeby zostałyby zlecone Pani dodatkowe badania (np. RTG jamy ustnej).

Dopiero po ustaleniu tego, co doprowadziło do Pani dolegliwości, możliwe stałoby się wdrożenie swoistego, odpowiedniego leczenia. Może się okazać, że konieczne będzie leczenie wytworzonego w Pani jamie ustnej ropnia, możliwe także, że jeżeli do szczękościsku doprowadził jakiś problem związany z którymś z Pani zębów, konieczne będzie usunięcie takowego zęba.

Wystąpienie szczękościsku z pewnością związane jest ze znacznym dyskomfortem z powodu dolegliwości bólowych, ale i może prowadzić do utrudnienia tak podstawowych czynności, jak chociażby spożywanie pokarmów. To właśnie z wymienionych powodów nie powinna Pani zwlekać i jak najszybciej powinna Pani odwiedzić specjalistę. Leczenie może okazać się przecież nieskomplikowane, a jednocześnie szybko uwolnić Panią od doświadczanych dolegliwości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty