Czy możliwe jest założenie aparatu bez usuwania tych ósemek?

Witam. Chciałabym założyć aparat ortodontyczny stały mam 30 lat. Zdjęcie rtg ukazało dwie całkowicie zatrzymane górne ósemki rosną prosto nie dotykają siódemek nigdy nie bolały nie wiedziałam nawet że je mam. Moje pytanie brzmi czy jest możliwe założenie aparatu bez uprzedniego usuwania owych ósemek czy raczej ekstrakcja ich byłaby wskazana przed leczeniem ortodontycznym ? Przyznam że chciałabym uniknąć ekstrakcji tych zębów. Pozdrawiam

W większości przypadków jest to możliwe. Konieczna jest dokładna diagnoza Pani wady ortodontycznej - czynnościowej, kostnej, zębowej, asymetrii czaszkowo-zgryzowej, wady postawy itd. Pozdrawiam serdecznie