Jakie są sposoby na wyprostowanie zębów, bez montowania stałego aparatu ortodontycznego?

Dzień dobry, mam 25 lat. 9 lat temu ściągnęłam stały aparat ortodontyczny. Mimo duzej wady i waskiej szczęki (przed zalozeniem musialam usunąć dwie górne czwórki!) po ściągnięciu aparatu zęby wyglądały idealnie niczym licówki. Od kilku lat wyrastają mi ósemki(jedną juz usunęłam, druga zostanie usunięta niebawem). Niestety ósemki mocno wykrzywiły mi zęby (jedynki poszly do przodu przed dwójki jak u królika). Planuje po wyrwaniu naprawić to co sie zadzialo. Chciałam zapytać czy istnieją jakieś nakładki na zęby lub szyby czy korekcja jest mozliwa tylko poprzez aparat staly. Proszę o informacje z orientacyjną ceną. Z gory dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Według literatury naukowej, zwykle nawrót wady zgryzu jest spowodowany napięciem mięśni, asymetrią czaszkowo-zgryzową, wadą postawy, zaburzeniami czynności połykania, oddychania (o czym może świadczyć wąska szczęka) a nie ósemkami. Stąd radzę poznać przyczyny, a potem dostosować do nich plan ewentualnego leczenia. Pozdrawiam