Wskazania do usunięcia 4 zębów pod stały aparat

witam mój syn 12 lat ma mieć usunięte stałe4 górne pod aparat , czy usunięcie 4 nie spowoduje po załozeniu aaratu ze przednie zęby w poźniejszym czasie się"rozejdą" i bedzie "szczerba miedzy nimi. Starsznie sie boje czy nie pogorszy to jego przednich zębów. Aparat jest ponoc konieczny. Prosze o pilna odpowiedź

usunięcie 4 zębów to poważny zabieg, czy konieczny? Trudno powiedzieć gdy nie widzi się pacjenta i jego badań dodatkowych. Jeżeli ma Pani wątpliwości, proszę skonsultować się jeszcze z innym specjalistą z ortodoncji Lekarze akademiccy najczęściej mają dużą wiedzę, w końcu uczą innych.

Witam!
Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć,gdyż nie widzę sytuacji i stopnia stłoczenia zębów... Usuwanie czwórek jest jedną z metod leczenia stłoczeń Osobiście nie jestem zwolenniczką usuwania zębów stałych w wieku Pani syna! Wg mnie teraz można by założyć aparat ruchomy i ,spróbować nieco rozszerzyć szczęki. Za za kilka lat,np w wieku 15-16,kiedy szczęki syna rozwiną się, będzie można usunąć czwórki jeśli dotychczasowe leczenie nie dało pożądanych rezultatów i wtedy założyć aparat stały.Zęby powinny się "poukładać"! Ostateczna decyzja o leczeniu należy do ortodonty ale i do Pani ... Pozdrawiam.