Konieczność usunięcia zębów przed założeniem aparatu

Witam, mam pytanie ortodontyczne, byłam u ortodontki w celu załozenia aparatu , dowiedziałam sie ze musze usunąć 2 u gory i az 4 na dole, czy usuwanie zebow jest konieczne. Na dole moze i tak bo mam stłoczone ale az 4? prosze o odpowiedz

Według najnowszych wskazań nowoczesnej ortodoncji czynnościowej, ekstrakcje są zarezerwowane wyłącznie dla ciężkich przypadków, gdy rysy twarzy (raczej u azjatów) lub dramatyczne asymetrie czaszkowe wykluczają możliwość poszerzenia i ewentualnie wydłużenia kości szczęk przed ułożeniem w nich zębów za pomocą aparatu stałego - "extract for face, not for space". Oczywiście, nie znam Pani przypadku, więc ciężko jest odnieść się do zaleceń ortodonty. Pozdrawiam