Czy powinnam usunąć trójkę i wstawić implant?

Mam bardzo wysunięta jedna 3,byłam u ortodonty i zapytałam o aparat, pani powiedział mi że musiałabym usunąć dwie piątki, żeby ta trójka mi się wsunęła i mam takie pytanie czy nie lepiej byłoby gdybym usunęła ta trójkę i wystawiła implant?

Przy planowaniu leczenia ortodontycznego należy wziąć pod uwagę profil, rodzaj wady kostnej, asymetrię czaszkowo-zgryzową, wadę postawy itd. Zazwyczaj istnieją alternatywne rozwiązania a ekstrakcje są konieczne w niewielkim odsetku przypadków. Zwykle wiąże się to z ortopedyczną rozbudową szczęki i przestawieniem żuchwy. Bez poznania wszelkich uwarunkowań ciężko mi odpowiedzieć bardziej konkretnie. Pozdrawiam