Czy muszę wyrwać aż 4 zęby?

Witam! Będąc dziś u ortodonty dowiedziałam się, że czeka mnie wyrywanie aż sześciu zębów! *wszytskie czwórki *dodatkowo górna prawa szóstka która była kiedyś leczona kanałowo (ortodonta stwierdził, że ząb nie wygląda na dobrze wyleczonego i jest bardzo słaby, lepiej go wyrwać, a w jego miejsce wejdzie osemka ) *mleczak (prawa trójka), na którego miejsce ma wejść stały ząb wyciągnięty zabiegiem Dodatkowo mogę powiedzieć, że z prawej jak i lewej strony u góry mam, widoczne na prześwietleniu, dziewiątki. Czy jest potrzeba wyrywania tylu zębów, czy jest to dobre rozwiązanie?

Plan leczenia ortodontycznego zwykle musi odnosić się do wielu aspektów - zaburzeń czynnościowych (powodów powstania wady), asymetrii czaszkowo-zgryzowej, profilu i wyglądu twarzy i uśmiechu, wady kostnej i możliwości jej korekty, stanu stawów skroniowo żuchwowych, kręgosłupa. Do tego dochodzi stan poszczególnych zębów. Nie znając tych uwarunkowań nie można w odpowiedzialny sposób odpowiedzieć na Pani pytanie. Pozdrawiam serdecznie