Jakie są możliwości leczenia tego zgryzu?

Witam serdecznie. Chciałbym dowiedzieć się, jakie mam możliwości leczenia delikatnej retruzji mojego zgryzu (zęby uciekają lekko ku tyłowi). Dodam, że jestem niestety po usunięciu kilku zębów (lewa górna siódemka, lewa dolna szóstka, prawa dolna szóstka oraz prawa górna siódemka - przy czym obok tej siódemki jest uwsteczniona ósemka, która według stomatologa, który ją usuwał, „wejdzie” w miejsce obecnego ubytku). Czy warto zaczynać leczenie implantologiczne przed ortodontycznym? Jak mogę pozbyć się swojej retruzji? Za wszelkie odpowiedzi ogromnie dziękuję.

Pierwszym etapem Pana leczenia powinno być zdiagnozowanie przyczyn wady zgryzu. Niezrównoważone napięcia mięśni, asymetria czaszkowo-zgryzowa, wada postawy - te i inne czynniki, nie leczone mogą wpłynąć na trwałość implantacji. Stąd ewentualne leczenie ortodontyczne powinno poprzedzać założenie implantów. Pozdrawiam