Jak można przywrócić prawidłową wysokość zgryzu?

Korony jako zabezpieczenie przed scieraniem zębów? Witam, jak powiadają "zjadłem zęby", ale tylko dolne. Były już tyle razy leczone, że już prawie ich nie ma. Przyszedł czas na poważną kolsuntację stomatologiczną. Lekarz zaproponował mi założenie koron wraz z podwyższeniem zgryzu. Ku mojemu zaskoczeniu plan zakłada równierz korony na górnych zębach, ponieważ zęby w kontakcie z koronami z dołu zostałyby szybko starte - czy to prawda? Zastanawia mnie również w jaki sposób można prawidłowo przywrócić wysokość zgryzu, jaka powinna być technika przymiarek aby w efekcie finalnym zgryz był prawidłowy, bez niespodziewanych problemów. Na co zwrócić uwagę?

Według aktualnego stanu wiedzy optymalne byłoby zespołowe leczenie tego problemu. Należy zlikwidować wady postawy mogące prowokować napięcie mięśni, zlikwidować ewentualną asymetrię czaszkowo-zgryzową, zdeprogramować mięśnie głowy i szyi a następnie ustalić gdzie chce być ustawiona w przestrzeni dolna szczęka - żuchwa. Pozdrawiam