Dyskomfort po założeniu korony zębowej

Założono mi dwie korony zębowe pełnoceramiczne (ząb 2 i 3). Już podczas pierwszej próby zagryzienia czułam dyskomfort. Lekraka spiłowała koronę. Dyskomfort był nadal. Zasugerowała by tak zostawić, że muszę się przyzwyczaić. W domu zauważyłam że korona jest lekko w miejscu piłowania zniszczona. czy takie przepiłowanie korony świadczy o jej uszkodzeniu i czy trzeba wymieniać koronę, czy zgryz się ukształtuje?

Witam
Delikatna korekta w zgryzie nie powoduje jej zniszczenia. Jeżeli jeszcze odczuwa Pani dyskomfort w związku z wysokością korony, to proszę udać się do gabinetu celem dalszej korekty.

Witam, co Pani rozumie przez dyskomfort, czy np. korona jest za wysoka i pierwszy kontakt zębów jest właśnie na tych zębach, czy może zęby bolą pod koronami. Korona, po założeniu jej na ząb, nie powinna być prawie w ogóle odczuwana przez pacjenta i nie wymaga długiego okresu adaptacji. Gotowe korony nie powinno się dotykać wiertłem i dopasowywać do zgryzu, jeżeli taka sytuacja ma miejsce to należy jeszcze raz napalić glazurę, gdyż korona w tym miejscu jest podatna na ścieranie. Zgryzu prawidłowego nie dopasowujemy do korony tylko odwrotnie. Pozdrawiam