Zdejmowanie korony zacementowanej

Czy taką koronę zacementowaną da się zdjąć aby leczyć kanałowo ząb i czy nie dojdzie do jej uszkodzenia?czy lepiej przewiercić koroną, co lepsze, bezpieczniejsze?

Witam. Jeśli korona była zakładana dawno, można spróbować ją zdjąć, jeśli nie tak dawno, będzie pewnie kłopot i trzeba ją przewiercić. Taką rozwierconą koronę ( w miejscu niewidocznym) po leczeniu można naprawić Pozdrawiam Krystyna Pikała

Witam,
Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest trepanacja zęba poprzez korone proteyczną, gdyz podczas jej zdejmowania w wiekszosći przypadków dochodzi do zniszczenia uzupełnienia. A w takim przypadku trzeba będzi eponieśc koszty wykonania nowej korony.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest leczenie zęba przez koronę protetyczną. Mikroskop użyty podczas zabiegu zapewnia precyzję pracy, korona zostanie rozwiercona w minimalnym zakresie w celu wykonania poprawnego leczenia endodontycznego. Nie powinno to jej osłabić. Powstały otwór można zabezpieczyć estetycznie tak że nie będzie śladu.

Witam! Wszystko zależy od tego jaka to jest korona (kształt i materiał) i na jakim cemencie umocowana. Obecnie istnieje możliwość przewiercenia korony i leczenia kanałowego przez koronę.
Pozdrawiam!