Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyrównać zgryz u 24-latki?

Mam 23 lata i planuje założenie aparatu ortodontycznego. Problem jest wada zgryzu i nachodzenie na siebie obu jedynek na górnej szczęce . Ortodonta stwierdził że jest to spowodowane wyrwaniem szóstki na dolnej szczęce w dzieciństwie. Po pobraniu wycisków i analizie zdjęć zostałam powiadomiona o tym, że aby założyć aparat muszę usunąć jedną czwórkę na górze. Czy jest to konieczne? I czy jest to jedyna metoda na wyrównanie zgryzu i zębów?
KOBIETA, 24 LAT 3 miesiące temu

#dziejesienazywo: Ile trwa leczenie ortodontyczne?

Zły zgryz powoduje wiele negatywnych skutków, nie tylko brzydki uśmiech. Nieprawidłowe stykanie się zębów może doprowadzić do choroby okluzyjnej. Dlatego bardzo ważne jest podjęcie leczenia, które może trwać nawet 2 lata. O tym, dlaczego warto założyć aparat opowiada lek. stom. Kamil Stefański z Detnim Clinic w Katowicach.

Wada zgryzu jest konsekwencją zaburzeń metabolizmu, wady postawy, asymetrii czaszkowo-zgryzowej, efektem utraty zębów itd. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie aspekty i dopiero wtedy można odpowiedzieć na pytanie jak może wyglądać Pani leczenie ortodontyczne. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy