Jak szybko wyrównać zgryz?

Witam, Noszę aparat na górnym łuku od ponad 2 lat a dolny 1,5 roku. Po ponad pół roku noszenia wyciagów zgodnie z zaleceniami ortodonty, nie widzę żadnej poprawy w zgryzie. U góry jest linia prosta natomiast na dole lewa strona nie styka się z góra, a prawa wrecz nachodzi za bardzo. Czy to mozliwe ze zalecenia co do noszenia wyciagow sa niepoprawne? Jak mogę przyspieszyc proces wyrownania zgryzu? Moj ortodonta podczas wizyt nie udziela prawie żadnych informacji co do przebiegu/poprawy. Pozdrawiam

Radzę poprosić lekarza prowadzącego o rozmowę na ten temat. Być może ma Pani asymetrię czaszkowo-zgryzową którą uniemożliwia idealne zgranie górnego i dolnego łuku zębowego, współistniejącą wadę postawy która napięciami mięśni walczy z wyciągami. Czasem też nieprawidłowości czynnościowe - nerwowo mięśniowe powodują tego typu problemy - połykania, dysfukncje nerwu błędnego itd. Pozdrawiam