Zgryz otwarty boczny i szerszy górny łuk zębowy

Witam, oto mój problem: mam zgryz otwarty boczny, do tego górny łuk zębowy mam za szeroki w stosunku do dolnego i nie domykają mi się usta, przez co chodzę z niedomkniętą buzią. Gdy je domknę, to brzydko marszy mi się broda i zaraz i tak usta mi się odmykają. Czy mój przypadek wymaga leczenia aparatem stałym, a następnie operacji dwuszczękowej?
ponad rok temu

Witam serdecznie
Odpowiedź na Pani / Pana pytanie wcale nie jest łatwa. Niestety dysponujemy zbyt ogólnym opisem, by stwierdzić jakiego leczenia wymaga Pani / Pana sytuacja. Z opisu wynika, że wada występuje na poziomie zębowym i szkieletowym (szczękowym) i jest dość skomplikowana. Do postawienia prawidłowej diagnozy niezbędna jest konsultacja przynajmniej dwóch lekarzy stomatologów (ortodonta, chirurg szczękowy). Dodatkowo należałoby wykonać badanie radiologiczne. W Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Czar-Dent możemy w ciągu jednej wizyty przeprowadzić kompleksową diagnozę i przedstawić plan leczenia.

Witam! Zbyt skomplikowany przypadek, aby móc uzyskać jednoznaczną odpowiedź po tak lakonicznym opisie. Potrzebne jest badanie kliniczne, diagnostyka RTG, wykonanie modeli diagnostycznych, analiza matematyczna pomiarów modeli i rtg, wywiad ogólny. Dopiero po uzyskaniu tych informacji można podjąć decyzje o sposobie leczenia.
Nieunikniona jest wizyta u ortodonty.
Pozdrawiam!

Leczenie wymaga konsultacji stomatologa zachowawczego i ortodonty. W przypadku zakwalifikowania do zabiegu chirurgicznego zostanie przeprowadzona konsultacja u chirurga szczękowo-twarzowego. Podczas pierwszej konsultacji będziemy musieli wykonać RTG pantomograficzne, cefalometryczne i w razie potrzeby tomografię. Zdjęcia pozwolą dokładnie zaplanować cały proces leczenia i dopiero wtedy będzie można odpowiedzieć na większość pytań.