Jak leczyć zgryz krzyżowy?

Dzień dobry. Mam 22 lata. Byłem wczoraj u ortodonty, moim problemem jest zgryz krzyżowy, nieprawidłowosc szczegolnie nasilona jest w obrębie czwórek, piątek oraz szóstek po obu stronach, oprócz tego jeden dolny kieł zachodzi na górnego zęba. Ortodonta stwierdził, że wymagana będzie operacja, na którą niestety nie mogę pozwolic sobie ze względów finansowych. Czy jest szansa, że inny ortodonta spojrzy na moją wade z innej perspektywy, czy jedyną opcją jest jednak ta operacja? Czytałem, że dużo dorosłych osób miała leczenie tylko za pomocą aparatu hyrax. Możliwe, ze moja wada jest nieuleczalna przy pomocy tego aparatu i konieczna będzie ingerencja chirurga? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

W większości przypadków istnieje możliwość leczenia ortodontycznego bez uciekają się do zabiegu chirurgicznego. Ze względu na uwarunkowania neurologiczne i ortopedyczne (tzw czaszkowe ruchy rytmiczne) zwykle stosuje się aparaty umożliwiające tego typu ruchomość np homeoblock. Pozdrawiam