Zakładanie aparatu ortodontycznego na górną i dolną szczękę

Pytanie do ortodonty. Czy można założyć 2 części aparatu w innym terminie np. Po pół roku np. Górę?

Wiele zależy od rodzaju Pani wady zgryzu. Jeśli jeden łuk zębowy będzie przybierać kształt odmienny od drugiego, może dojść do uszkodzenia stykających się ze sobą zębów, stawów i w konsekwencji skrzywienia całej postawy. Czasami stosuje się wręcz taki sposób leczenia - np gdy górne jedynki są mocno przechylone do tyłu. Radzę skonsultować się u specjalisty.

Tak, często plan leczenia ortodontycznego obejmuje najpierw aparat na jeden łuk a po pewnym czasie na drugi. Wszystko zależy indywidualnie od wady zgryzu pacjenta.