Czy jak założę aparat to zanik dziąsła ustanie?

Witam, w styczniu 2019 na jedynce rozeszło mi się dziąsło i powstała taka szczelina która się powiększa , zęby zaczęły się ruszać . Udałam się do periodontologa . Doktor stwierdziła ,że musi mieć plan leczenia od ortodonty ale.,że zapewne zostanę odesłana do chirurga by zoperować zgryz głęboki. Byłam więc u.ortodonty który stwierdził ,żeby na te rozchwiane zęby założyć aparat ortodontyczny . Po tym jak zapytałam czy przez ten okres noszenia aparatu nie wypadną mi zęby stwierdziła ,że i tak wypadną jeśli tego aparatu nie założę więc trzeba spróbować . Nie wiem co robić ? Czy udać się jeszcze do innego ortodonty ? Czy poszukać chirurga jeśli nie dostałam skierowania ? Czy jak założę aparat to zanik dziąsła ustanie ?

Najczęściej tego typu problem jest spowodowany wadą zgryzu i postawy, a także przewlekłym stanem zapalnym organizmu - co powoduje zaburzenia w obrębie przyzębia - dziąseł. Konieczne jest kompleksowe leczenie wszystkich zaburzeń - korekta postawy, asymetrii czaszkowo-zgryzowej, wady zgryzu, dieta i suplementacja przeciwzapalna. Pozdrawiam