Czy należy już założyć aparat na zęby?

Syn ma 16 lat. Stwierdzono laterogenie.Chcemy założyć aparat stały. Czy to nie będzie za szybko i czy aparat uwydatni bardziej tą wadę? Czytałam że musi być zakończony proces wzrostu (21lat). Syn zaczął bardzo szybko dojrzewać. Obecnie już tak szybko nie rośnie. Czy warto więc założyć czy lepiej się wstrzymać? Nie chcę nie potrzebnie narazić się na koszty.

Rzetelna odpowiedź wymaga dokładnej diagnozy wady postawy i zgryzu, asymetrii czaszkowo-zgryzowej, zaburzeń neurologicznych, diagnostyki RTG itd. Radzę rozpocząć od sprawdzenia przyczyn u dobrego neuro-fizjoterapeuty. W Trójmieście może to być np Michał Życzkowski. Pozdrawiam