Odsłonięte szyjki z górnej jedynki a założenie aparatu ortodontycznego

Witam. W wyniku wady zgryzu, mam odsłonięte szyjki z górnej jedynki, czy jak zaloże aparat stały to ten ząb nie wypadnie? Moja wada to tylko wysunięte mocno do przodu górne jedynki, przez to dolne pogryzają dziąsła pod górnymi jedynkami. Proszę o radę, bo nie wiem czy aparat mi pomoże czy zaszkodzi.

W przypadku wady zgryzu leczenie ortodontyczne jest niezbędne ( aby w przyszłości zapobiec między innymi przeciążeniom w jamie ustnej ). Jednak sugerowałam, aby Pani udała się na konsultację do periodontologa - przeprowadzi diagnostykę w kierunku chorób dziąseł i przyzębia ( w związku z cofnięciem się dziąsła ), a Pani będzie spokojniejsza.