Zabieg zasłonięcia szyjek zębowych

zabieg zasłonięcia szyjek zębowych Periodontolog poradził mi abym poddała się zabiegowi który polega na pobraniu tkani z podniebienia i zasłonięciu odsłaniających się szyjek zębowych. Mam odsłonięte dwa zęby, i nieprawidłowy zgryz. Jakie są wady i zalety takie zabiegu? Czy warto go zrobić? jeśli tak to przed leczeniem ortodontycznym czy po? Czy ciąża może mieć negatywny wpływ na leczenie ortodontyczne w tym przypadku, gdzie już odsłaniają się szyjki?

Zabiegi mikrochirurgiczne na dziąsłach wymagają indywidualnego podejścia do tematu i konsultacji w gabinecie. Jeżeli Periodontolog zalecił taki zabieg, recesja na pewno jest poważna i zabieg będzie konieczny. Po zabiegu dziąsło odzyska swoją pierwotną wysokość co na pewno zwiększy estetykę tego miejsca. Zabieg wymaga dużej cierpliwości ze strony pacjenta w okresie gojenia tkanek, w jamie ustnej są 2 miejsca zabiegowe (miejsce pobrania i miejsce przeszczepu) zabezpieczone bardzo delikatnymi szwami. Wymaga to znacznej uwagi w pierwszych dniach po zabiegu.
Proponuję wykonać zabieg dopiero po leczeniu ortodontycznym. Ciąża nie ma negatywnego wpływu na leczenie i same zęby, wymaga natomiast zwiększonej uwagi podczas wykonywania zabiegów higienicznych. Należy pamiętać, aby myć lub płukać płynem zęby po każdym posiłku, nawet tym nocnym...