Jak można leczyć te odsłonięte szyjki zębowe?

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłam cofanie się dziąseł szyjka nazebna w niektórych zębach jest bardzo odkryta. Od czego może to zależeć i czy można to leczyć np w domu jakimiś preparatami . Mam 31 lat, mam oslabione żeby po 3 latach noszenia aparatu.

Warto skonsultować się ze stomatologiem, szczególnie ze specjalizacją z periodontologii. Odsłonięte szyjki i recesje dziąseł mogą mieć różne przyczyny, od nieprawidłowych zabiegów higienicznych, przez nieprawidłowe kontakty między zębami i przeciążenia po obecność stanu zapalnego w obrębie tkanek przyzębia. A leczenie bez poznania przyczyny nie jest dobrym postępowaniem. Bez bezpośredniego badania pacjenta postawienie diagnozy i prawidłowe leczenie nie jest możliwe.