Wskazania do założenia plomby przy odsłoniętych szyjkach zębowych

Czy skoro mycie zębów pastą z fluorem nie jest w stanie odbudować zębiny w zębach martwych powinienem pójść do stomatologa i założyć plombę w miejscu gdzie szyjka zęba jest obnażona? Rozumiem, że skoro ona się nie odbudowuje to z upływem czasu będzie się demineralizować i powstanie dziura.

Samo odsłonięcie szyjki zębowej nie jest wskazaniem do zakładania wypełnienia. Wypełnienie zakłada się, jeżeli jest w odsłoniętej szyjce ubytek klinowy (zagłębienie wytarte zbyt intensywnym szczotkowaniem) lub próchnicowy.