Jak poprawić wygląd tych dziąseł?

Zauważyłam, że cofają mi się dziąsła i utworzyły się tzw czarne trójkąty pomiędzy zębami ze względu na zanik brodawek. Byłam na wizycie u dr periodontolog i zostałam poinformowana, że nie można takich brodawek odbudować. Czy naprawdę nie istnieje żadna metoda na ich rekonstrukcję? Nie mam chorób przyzębia, a cofanie się dziąseł jest spowodowane wiekiem i nieprawidłowym zgryzem. Pozdrawiam!

Napisała Pani o nieprawidłowym zgryzie. U takich Pacjentów zanik dziąseł często postępuje z przeciążenia nieprawidłowo ustawionych zębów. Warto udać się do ortodonty w celu leczenia i naprawy zgryzu a po tym ocenić możliwości regeneracji dziąseł.