Czy może dojść do takiej sytuacji przy noszeniu aparatu?

PROSTOWANIE ZĘBÓW APARATEM, A ODSŁONIĘTE SZYJKI ZĘBOWE. Czy korygowanie zębów aparatami ortodontycznymi może w przypadku naprostowania w osi tył-przód zęba, która ma odsłoniętą szyjkę spowodować, że szyjka ta w docelowej pozycji zęba będzie odsłonięta bardziej? Czy to raczej mało prawdopodobne?

Leczenie ortodontyczne powinno być poprzedzone badaniem tomograficznym CBCT. Jeżeli na zębach nie jest widoczna blaszka kostna a w ustach jest widoczna recesja, bardzo prawdopodobne że podczas przemieszczania zęba do przodu nastąpi pogłębienie recesji. Najważniejsza jest dokładna diagnostyka.