Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 4 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak modelować twarz po zdjęciu aparatu ortodontycznego?

Witam! Moją wadą zgryzu było stłoczenie zębów.Przed założeniem aparatu nie miałam górnej i dolnej szóstki. Po zdjęciu aparatu (Damon) moja twarz stała się wąska, przy oczach i ustach są widoczne zmarszczki, kształt jest nieproporcjonalny. Zęby są ustawione prawidłowo, ale twarz mam o wiele brzydszą niż przed założeniem aparatu. Jaka może być przyczyna? Czy da się jeszcze coś z tym zrobić? Może pomógłby implant? Dziękuję z góry za odpowiedź i proszę o pomoc
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Zmiana rysów twarzy za pomocą aparatu [Specjalista radzi]

W nocy zaciskasz zęby do tego stopnia, że rano budzisz się z bólem żuchwy? Cierpisz na bóle głowy, karku, szumy w uszach? Masz zbyt wąskie usta lub twoja twarz wygląda na wiecznie zdziwioną? Te problemu mogą wynikać z nieprawidłowej budowy szczęki lub złego wypełniania zębów po leczeniu. Warto wybrać się wtedy do stomatologa, który może zaproponować założenie aparatu ortodontycznego.

Dzień dobry,
aparaty ortodontyczne, szczególnie przy stłoczeniach, poszerzają łuk zębowy. Wypełnia to uśmiech i kasuje cienie między ustami i łukiem zębowym.
Zmarszczki przy ustach i oczach mogły pojawić się po zdjęciu ponieważ zabrakło podparcia ust przy pomocy zamków ortodontycznych. To Pani ortodonta, razem z Panią, musi ocenić, czy istnieje jeszcze możliwość lepszego wypełnienia ust przy pomocy przesuwania zębów aparatem. Czy raczej ortodontycznie osiągnięto wszystko co było możliwe we wpływie na rysy twarzy, przy jednoczesnym uzyskaniu prawidłowego zgryzu ( a przecież to jest bardzo istotne). Może Pani rozważyć wypełnienie ust kwasem hialuronowym.

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy