Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak modelować twarz po zdjęciu aparatu ortodontycznego?

Witam! Moją wadą zgryzu było stłoczenie zębów.Przed założeniem aparatu nie miałam górnej i dolnej szóstki. Po zdjęciu aparatu (Damon) moja twarz stała się wąska, przy oczach i ustach są widoczne zmarszczki, kształt jest nieproporcjonalny. Zęby są ustawione prawidłowo, ale twarz mam o wiele brzydszą niż przed założeniem aparatu. Jaka może być przyczyna? Czy da się jeszcze coś z tym zrobić? Może pomógłby implant? Dziękuję z góry za odpowiedź i proszę o pomoc
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Ile trwa leczenie ortodontyczne?

Zły zgryz powoduje wiele negatywnych skutków, nie tylko brzydki uśmiech. Nieprawidłowe stykanie się zębów może doprowadzić do choroby okluzyjnej. Dlatego bardzo ważne jest podjęcie leczenia, które może trwać nawet 2 lata. O tym, dlaczego warto założyć aparat opowiada lek. stom. Kamil Stefański z Detnim Clinic w Katowicach.

Dzień dobry,
aparaty ortodontyczne, szczególnie przy stłoczeniach, poszerzają łuk zębowy. Wypełnia to uśmiech i kasuje cienie między ustami i łukiem zębowym.
Zmarszczki przy ustach i oczach mogły pojawić się po zdjęciu ponieważ zabrakło podparcia ust przy pomocy zamków ortodontycznych. To Pani ortodonta, razem z Panią, musi ocenić, czy istnieje jeszcze możliwość lepszego wypełnienia ust przy pomocy przesuwania zębów aparatem. Czy raczej ortodontycznie osiągnięto wszystko co było możliwe we wpływie na rysy twarzy, przy jednoczesnym uzyskaniu prawidłowego zgryzu ( a przecież to jest bardzo istotne). Może Pani rozważyć wypełnienie ust kwasem hialuronowym.

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy