Czy w jakimś stopniu zdjęcie aparatu retencyjnego może mi pomóc?

Witam! Niecały rok temu ściągnęłam aparat Damon. Obecnie noszę stały aparat retencyjny. Nie jestem zadowolona z wyglądu twarzy ani uśmiechu(mimo, ze teoretycznie wszystko jest prawidłowo wykonane). Twarz wydłużyła się, zniknęły policzki (wydaje się, że schudłam na twarzy), broda stała się spiczasta.Twarz nie jest już proporcjonalna. Czy w jakimś stopniu zdjęcie aparatu retencyjnego może mi pomóc?Czy mogę liczyć, że twarz wróci do poprzedniego układu nawet kosztem ponownego stłoczenia zębów?

Podczas noszenia aparatu ortodontycznego najprawdopodobniej doszło u Pani do otwarcia zgryzu - na to wskazuje Pani opis. Tego na ogół nie da się łatwo odwrócić . Samo zdjęcie aparatu retencyjnego może spowodować nieznaczny nawrót wady zębowej. Pozdrawiam