Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w jakimś stopniu zdjęcie aparatu retencyjnego może mi pomóc?

Witam! Niecały rok temu ściągnęłam aparat Damon. Obecnie noszę stały aparat retencyjny. Nie jestem zadowolona z wyglądu twarzy ani uśmiechu(mimo, ze teoretycznie wszystko jest prawidłowo wykonane). Twarz wydłużyła się, zniknęły policzki (wydaje się, że schudłam na twarzy), broda stała się spiczasta.Twarz nie jest już proporcjonalna. Czy w jakimś stopniu zdjęcie aparatu retencyjnego może mi pomóc?Czy mogę liczyć, że twarz wróci do poprzedniego układu nawet kosztem ponownego stłoczenia zębów?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Ile trwa leczenie ortodontyczne?

Zły zgryz powoduje wiele negatywnych skutków, nie tylko brzydki uśmiech. Nieprawidłowe stykanie się zębów może doprowadzić do choroby okluzyjnej. Dlatego bardzo ważne jest podjęcie leczenia, które może trwać nawet 2 lata. O tym, dlaczego warto założyć aparat opowiada lek. stom. Kamil Stefański z Detnim Clinic w Katowicach.

Podczas noszenia aparatu ortodontycznego najprawdopodobniej doszło u Pani do otwarcia zgryzu - na to wskazuje Pani opis. Tego na ogół nie da się łatwo odwrócić . Samo zdjęcie aparatu retencyjnego może spowodować nieznaczny nawrót wady zębowej. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy