Aparat Damona a zmiana kształtu twarzy

Witam! Leczyłam stłoczenia aparatem Damona. Po zdjęciu aparatu moja twarz całkowicie się zmieniła na niekorzyść. Zęby, choć proste, są wielkie, szczęka jest wąska, mam wydłużony podbródek. Twarz wyglada nieproporcjonalnie. Nie potrafię się śmiać - zęby są naprawdę duże, cała twarz stała się pociągła, tak jakby opadła w dół. Zmienił się kształt nosa i oczu, wyglądam jakbym była bardzo wychudzona,mam zmarszczki. Bardzo proszę o pomoc - co mogę zrobić? Może zdjęcie aparatu retencyjnego by pomogło? Dlaczego aparat Damona spowodował u mnie takie zmiany kształtu twarzy? Gdybym o tym wiedziała to wiele wskazuje na to, że nie zdecydowałabym się na zastosowanie aparatu Damona... Skąd u mnie takie problemy? Czy da się coś teraz z nimi zrobić? Jak sobie z tym poradzić? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i poradę. Pozdrawiam.

Leczenie ortodontyczne jest leczeniem przewlekłym i przed jego rozpoczęciem lekarz,któremu zaufaliśmy dokładnie analizuje i omawia z pacjentem plusy i minusy tego leczenia.Po uzyskaniu zgody pacjenta rozpoczyna proces korygowania wady .Na każdym etapie leczenia pacjent powinien zgłaszać swoje uwagi.Jeżeli Pani nie jest zadowolona z efektów pracy ortodonty należy poinformować o tym lekarza i poszukać z nim optymalnego rozwiązania.