Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy aparat ortodontyczny może powodować dysproporcje twarzy?

Witam! Byłam leczona aparatem ortodontycznym typu Damon. Efekt po leczeniu (bez ekstrakcji) jest straszny - twarz stała się pociągła, brzydka, nieproporcjonalna. Czy jest możliwe, ze efekt ten powstał poprzez skupienie się jedynie na ustawieniu zebów w łuku zębowym bez zmieniania pozycji szczęki? Profil mojej twarzy jest bowiem teraz płaski, wyglądam na wychudzoną i chorą. Swoją jakość straciła również skóra. Dodam, ze leczenie trwało 2 lata, a obecnie mam 26 lat. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Leczenie ortodontyczne u dzieci

Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty. O tym, co może wpłynąć na powstanie wad zgryzu u dzieci i jak przebiega leczenie opowiada stomatolog Kamil Stefański.

Bez dokładnej diagnozy ciężko mi odpowiedzieć na postawione przez Panią pytanie. Są metody dokładnego zbadania Pani stanu. Poprzez wykonanie pomiarów cefalometrycznych proporcji i analizę czynnościową można rozważyć ewentualne drogi dalszego postępowania. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy