Czy aparat ortodontyczny metalowy na zęby jest w stanie poszerzyć niezbyt szeroki łuk zębowy?

Witam, chciałam się dowiedzieć czy aparat ortodontyczny metalowy na zęby jest w stanie poszerzyć niezbyt szeroki łuk zębowy (z jedną trójką poza łukiem i ustawić ją w łuku) czy konieczne jest poszerzanie różnymi aparatami podniebiennymi ?

Bez dokładniej diagnozy ciężko jest mi odpowiedzieć na pytanie. Konieczne są tu pomiary cefalometryczne, analiza szerokości łuków zębowych itd. Pozdrawiam