Czy osoba nosząca aparat ortodontyczny powinna usunąć zęby?

Od 4 miesięcy noszę aparat ortodontyczny (górny łuk oraz łuk podniebienny) ze względu na krzywą trójkę, dwójkę i szóstki. Widać już duże efekty jednak mam cofniętą dolną szczękę. Ortodonta chce usunąć mi górne czwórki by dopasować górny łuk do dolnego. Czy jest to konieczne? Mam 22 lata i nie chciałabym mieć przerw między zębami, a ta szpara między górnym łukiem a dolnym wcale mi nie przeszkadza. Czy jeśli nie usunę tych zębów i gdy zdejmę aparat po wyprostowaniu łuku zęby wrócą do dawnego ułożenia?

Stabilność przypadku zależy głownie od równowagi mięśniowej i nerwowej całego ciała, wzajemnego ułożenia kości, stawów itd. Jeśli dolna szczęka jest cofnięta- można spróbować ją wysunąć, jeśli jest zbyt krótka- jest to wada wymagająca interwencji chirurga. Pozdrawiam