Czy muszę usunąć górne czwórki?

Nosze aparat ortodontyczny. Moje zęby są problematyczne, ze względu na to że nie mam na dole trójek, co spowodowało szpary między dwójkami a czwórkami. Moja ortodontka, postanowiła je przesunąć. Aktualnie mam przesunięte czwórki i piątki, lecz okazało się że górny łuk i dolny w ogóle do siebie nie pasują, mam problem z ugryzieniem czegokolwiek. Ortodontka zaproponowała mi usunięcie górnych czwórek aby cofnąć górny łuk, ale ja bardzo chciałabym tego uniknąć. Czy jest jakiś inny sposób?

Trzeba by sprawdzić czy żuchwa jest cofnięta czy też za krótka. Jeśli jest cofnięta - wysuwa się ją do tak zwanego zgryzu neuromuskularnego. Jeśli jest za krótka - można ją wydłużyć chirurgicznie. Pozdrawiam