Problem z wysunięciem górnej szczęki do przodu

Mam 19 lat. Mam problem ze zgryzem. Górna szczęka jest wysunięta dużo do przodu. Nosiłam aparat jak miałam 14 lat ale był to aparat ruchomy i w ogóle nie pomógł. Czy aby usunąć tę wadę muszę zdecydować się na jakiś zabieg ?

Dzień dobry
Jeśli nie ma Pani niezwykle rzadko spotykanej wady, to raczej dolna szczęka (żuchwa) jest cofnięta. Zwykle wada ta jest spowodowana przez cofniętą żuchwę ( co jest łatwiejsze do wyleczenia metodami zachowawczymi) lub zbyt krótką żuchwę - co na szczęście zdarza się rzadziej - i ta wada czasami wymaga zabiegu wydłużenia żuchwy. Pozdrawiam