Dlaczego dziecko ma ciągle zapchany nos?

Witam Moja 6 letnia córka od 3 lat ma ciągle zatkany nos i uszy ( często niedosłyszy) oddycha przez usta co jest przyczyną wady wymowy i zgryzu. Kataru praktycznie nie ma ponieważ cała wydzielina spływa tylna ścianka (jedynie coddzienna chigiena nosa wodą morską powoduje wydmuchanie wydzieliny), barzo często choruje, przez ostatnie 1.5 roku 4 razy miała zapalenie płuc z czego raz była hospitalizowana pod tlenem, oprócz tego ma częste zapalenie oskrzeli. Srednio co 3 miesiace bierze antybiotyki i sterydy wziewne. Mieliśmy już 3 konsultacje laryngologiczne i 3 migdał jest ładny. W marcu na podstawie wywiadu stwierdzono ze ma przewlekle zapalenie zatok ale leczenie ( sinupred, aerius, metmin) nie przyniosly rezultatu. W styczniu miała testy alergologiczne na pyłki, trawy, roztocza i wszystko jest dobrze. Proszę o radę co jeszcze mogę zrobić aby pomóc córce. Pozdrawiam
KOBIETA, 41 LAT około miesiąca temu

chondromalscje,ZZSK......itp to stany zapalne dla sterydów. Zapobieganie odrzucania przeszczepów serca nerek wątroby szpiku , to miejsce dla sterydów. Usuń dziecku szybko ten cha cha ŁADNY MIGDAŁ. I przekaż ten mój wywód jak najszerszemu gronu Mam, których dzieci "leczone" są sterydami.