Wada zgryzu i dolna szczęka nachodzi na górną

Mam 30lat i wadę zgryzu...dolna szczęka nachodzi na górną. Słyszałam, że można operacyjnie wykluczyć wadę.Jakie są sposoby leczenia i gdzie szukać pomocy?

W zdecydowanej większości przypadków to górna szczęka jest za wąska i za krótka (czasem także cofnięta). Po dokładnym zdiagnozowaniu pani schorzenia na ogół rozszerza się i wydłuża szczękę, czasem również wyciąga się za pomocą maski twarzowej. Jeśli żuchwa jest dramatycznie za długa (co jest rzadkie) podejmuje się potem decyzję o jej skróceniu zabiegiem operacyjnym. Pozdrawiam

Najpierw trzeba udać się do ortodonty , On oceni wadę i zaproponuje Panio odpowiednie rozwiązania, operacyjne leczenie faktycznie jest i dotyczy ono bardzo dużych wad i zaburzeń zgryzu tego typu