W jaki sposób poprawić zgryz po ekstrakcji zęba?

Dwa tygodnie temu miałam wyrwany ząb 37, w której wytworzył się suchy zębodół. Dzisiaj, 5 dni po ostatnim zabiegu, zauważyłam, że mocno pogłębiła mi się wada zgryzu, którą posiadałam (tj. cofnięta dolna szczęka w stosunku do górnej), tak że między złożonymi szczękami obecnie mieści mi się mały palec. Co powinnam zrobic aby poprawic zgryz? Na pierwszy rzut oka wada nie wygląda strasznie, ale kiedy próbuję wyrównac szczęki, to mam uczucie, jakby lewy staw szczękowo-żuchwowy nie dawał temu rady

Potrzebna jest dokładna diagnoza. Trzeba stwierdzić czy żuchwa jest za krótka czy też (co jest częstsze) cofnięta. Podane przez Panią objawy wskazują na wadę postawy i asymetrię czaszkowo- zgryzową. Najczęściej tego typu wady wymagają kompleksowego rozwiązania - leczenia chirodontycznego. Pozdrawiam