Co powinno się zrobić jako pierwsze: implant czy aparat ortodontyczny?

Dzień dobry, Mam ubytek w lewej dolnej szczęce- brak 5-go zęba. Ponadto mam "szpary" między dwiema 1-mi i dwiema 2-mi, również w dolnej szczęce. Noszę się z zamiarem wstawienia implanta i aparatu ortodontycznego. Nie wiem co powinno być wykonane w pierwszej kolejności? Jeśli miałby być to aparat to jak długo należałony go nosić? Dziękuję za odpowiedź.

Zdecydowanie aparat ortodontyczny powinien być zakładany jako pierwszy. Długość leczenia ortodontycznego zależy od rodzaju wady - kostnej, czynnościowej i zębowej i wybranego sposobu leczenia. Pozdrawiam