Ząb na podniebieniu a noszenie aparatu ortodontycznego

Urósł mi ząb na podniebieniu.Byłam u ortodonty aby dowiedzieć się czy taki ząb mogę usunąć chirurgicznie.Okazało się że mam jeszcze inny problem,stwierdzono u mnie wadę zgryzu i zęby dolne są bardziej wysunięte od górnych.Ortodonta powiedział ze usuniecie tego zęba nie jest dobre i trzeba założyć aparat.Mnie nie stać na ten aparat.Mam pytanie czy jeżeli usunę tego zęba to czy w przyszłości będę mogła założyć taki aparat aby naprawić wadę zgryzu oraz czy jest jakieś inne rozwiązanie?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

To, że ząb znajduje się na podniebieniu a żuchwa jest dłuższa od szczęki oznacza, że ma Pani za małą szczękę - jest ona niedorozwinięta najprawdopodobniej na skutek oddychania przez usta, a zatem długotrwałego zaburzenia odporności, zwykle na tle dietetycznym (może to być alergia, nietolerancja pokarmowa, pasożyty itd.). Dlatego szczęka jest za wąska i za krótka względem żuchwy. Serdecznie doradzam pozostawienie sobie tego zęba, poszerzenie i wydłużenie szczęki względnie tanim aparatem ortopedycznym i zbieranie pieniędzy na aparat ortodontyczny. Poprawi się Pani wygląd, stan Pani kręgosłupa i zdrowia ogólnego.
Pozdrawiam

0

Myślę, że ortodonta chciał wprowadzić Pani ten ząb do łuku (spowodować, że będzie on stał tam, gdzie powinien). Jeżeli go Pani usunie, to później nie będzie możliwości wprowadzenia tego zęba do łuku. Leczenie Pani wady ortodontycznej nie związanej z zatrzymanym na podniebieniu zębem będzie możliwe.

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
www.vital-dent.pl

0

Witam.
Przy dysproporcji szczęki i żuchwy o jakiej Pani pisze, po zakończeniu leczenia ortodontycznego, może okazać się, że jest miejsce na ten ząb w łuku. Jeśli Pani go usunie to po zakończonym leczenia ortodontycznym pozostaną możliwości implantologiczne lub protetyczne odtworzenia pełnych łuków zębowych. Reasumując: jeśli w przyszłości rozważa Pani leczenie ortodontyczne proszę zęba zostawić.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy