Ząb na podniebieniu a noszenie aparatu ortodontycznego

Urósł mi ząb na podniebieniu.Byłam u ortodonty aby dowiedzieć się czy taki ząb mogę usunąć chirurgicznie.Okazało się że mam jeszcze inny problem,stwierdzono u mnie wadę zgryzu i zęby dolne są bardziej wysunięte od górnych.Ortodonta powiedział ze usuniecie tego zęba nie jest dobre i trzeba założyć aparat.Mnie nie stać na ten aparat.Mam pytanie czy jeżeli usunę tego zęba to czy w przyszłości będę mogła założyć taki aparat aby naprawić wadę zgryzu oraz czy jest jakieś inne rozwiązanie?

Pozdrawiam

Myślę, że ortodonta chciał wprowadzić Pani ten ząb do łuku (spowodować, że będzie on stał tam, gdzie powinien). Jeżeli go Pani usunie, to później nie będzie możliwości wprowadzenia tego zęba do łuku. Leczenie Pani wady ortodontycznej nie związanej z zatrzymanym na podniebieniu zębem będzie możliwe.

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
www.vital-dent.pl

Witam.
Przy dysproporcji szczęki i żuchwy o jakiej Pani pisze, po zakończeniu leczenia ortodontycznego, może okazać się, że jest miejsce na ten ząb w łuku. Jeśli Pani go usunie to po zakończonym leczenia ortodontycznym pozostaną możliwości implantologiczne lub protetyczne odtworzenia pełnych łuków zębowych. Reasumując: jeśli w przyszłości rozważa Pani leczenie ortodontyczne proszę zęba zostawić.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/